Odběr novinek [Newsletter]

Pelety jsou výlisky a především moderní ekologické palivo z jemné dřevní hmoty (biomasy) válcovitého tvaru o průměru 6-25 mm a vynikají celou řadou příznivých vlastností.

Pelety jsou nejčastěji vyráběny z dřevního odpadu, a to obvykle z pilin a hoblin měkkého  a tvrdého dřeva při prvotním zpracování dřeva na pilách, kde je velké množství tohoto "odpadního materiálu". Dnes se kromě dřevních pelet začínají rozšiřovat i pelety s obsahem jiných rostlinných kultur, vetšinou zemědělského odpadu.

Podoba pelet je dosažena vyspělým technologickým procesem za teploty, při které látka nazývaná lignin obsažená ve vstupním materiálu plastifikuje a nahrazuje tedy funkci vnitřního pojiva udržující pelety v příslušném tvaru. Kromě toho takto zpracovaný lignin chrání pelety proti příjímání vlhkosti při jejich uskladnění.

Pelety se vyrábí ve specializovaných výrobnách, které jsou označovány jako peletárny. Povaha pelet snižuje nároky na skladovací prostory za podmínek udržení suchého prostředí.

Dřevní pelety mohou dosahovat různé barvy a mohou mít různé vlastnosti v závislosti na použitém druhu vstupního materiálu, jeho kvalitě a také na dodržení správného technologického procesu.

Pelety mají například ve srovnání se štěpkou stabilní a nízkou relativní vlhkost, velmi nízký je obsah vyrobeného popela při používání pelet a také nežádoucích chemických látek.


Kotlíková dotace 2015 - 2020

Napište nám

Naše zákaznícka linka je k dispozici od 9:00 do 17:00

Telefon:+420 602 461 920

Kontakt na naši zákaznickou linku